Description
K&N offers a wide selection of long lasting poron and neoprene gaskets to create the perfect seal.
MORE INFORMATION
- Creates a positive seal between the adapter and intake tube
- Designed for custom do-it-yourself racing air intake applications
- Superior air tight fit
- Resilient against oil, fuel and other chemicals
SPECIFICATIONS
| Product Style | Accessories |
| Package Contents | 1 Gasket |
| Package Quantity | 1 |
| Weight | 0 lb (0 kg) |
| Product Box Height | 0.06 in (2 mm) |
| Product Box Length | 3.88 in (98 mm) |
| Product Box Width | 3.63 in (92 mm) |
| Gasket Material | Neoprene |
| Warranty | 90 Days |








Reviews
There are no reviews yet.