Description
High flow, durable, lightweight, easy to use. One size fits 1/4 to 3/8 inch I.D. hose.
MORE INFORMATION
- Works for a 1/4 to 3/8 inch inside diameter hose
- Manufactured using high quality materials
- Durable and lightweight
- Made in USA
- Backed by K&N warranty
SPECIFICATIONS
| Product Style | Accessories |
| Inlet Diameter | 0.25 in (6 mm) |
| Height | 1 in (25 mm) |
| Width | 0.438 in (11 mm) |
| Length | 1.563 in (40 mm) |
| Package Contents | 1 Fitting |
| Package Quantity | 1 |
| Weight | 0 lb (0 kg) |
| Product Box Height | 1 in (25 mm) |
| Product Box Length | 6 in (152 mm) |
| Product Box Width | 4.13 in (105 mm) |
| Color | Black |
| Material Used | Plastic |
| Warranty | 3M |







Reviews
There are no reviews yet.