Description
Air filter hardware kits: bolts, washers or O-rings needed for specific installations packaged on attractive display cards.
MORE INFORMATION
- Packaged in display card
- Available for a variety of specific installation requirements
- Contain nuts, bolts and/or washers as required by application
- Made of high quality materials
SPECIFICATIONS
| Product Style | Accessories |
| Length | 0.313 in (8 mm) |
| Package Contents | 6 Nuts, 6 Washers |
| Package Quantity | 6 |
| Weight | 0 lb (0 kg) |
| Product Box Height | 6 in (152 mm) |
| Product Box Length | 6 in (152 mm) |
| Product Box Width | 4.13 in (105 mm) |
| Color | Silver |
| Material Used | Steel |
| Warranty | 1 Year Limited |







Reviews
There are no reviews yet.